Sveiki užsukę!2010 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis

Paprastas nepaprasto skonio obuolių pyragas.....Visai apleidau šį savo kūrybos kampeli, bet tai nereiškia, kad nebevalgom :)))  Taigi...dedu nauja atradimą, skaniausią šiemet išmėgintą obuolių pyragą.
6 dideli obuoliai ( nupupti , išimti sėklas ir supjaustyti gabaliukais),
3 kiaušiniai (atskirai tryniai ir baltymai),
1 stiklinė cukraus,
1 stiklinė miltų,
truputis cinamono,
vanilinio cukraus

Įkaitname orkaitę iki 180 laipsnių. Kepimo skardelę (kepiau kvadratinėje 24x24 cm) įklojame kepimo popieriumi, patepame labai nedaug sviestuku, pabarstome miltais.
Supjaustytus obuolius apiberiame trupučiu  vanilinio cukraus, cinamonu, šiek tiek paprasto cukraus, sumaišome, suberiame ant skardos.
Tešlai trynius gerai išsukame su likusiu  cukrumi. Beriame po truputi miltus, gerai išmaišome.  Baltymus išplakame iki standumo ir po truputį lengvais judesiais įsukame į tešlą. Gauta mase gražiai apliejame obuolių skilteles. Šauname į karštą orkaitę ir kepame apie 40 minučių (patikriname mediniu pagaliuku ar iškepė). Pyrago viršus gaunasi traškus, o apačioje - saldžiarūgščiai susikaramelizavę obuoliai. Aš pyragą išverčiau iš skardelės, kad obuoliukai būtų viršuje...valgėmė dar karštą su ledais....mmm...niam niam, tai jau aš ir bėgu dar gabalėlio...Skanaus!!!!!

Recepto šaltinis: daugelio išmėgintų receptų sutrumpintas variantas :) 

3 komentarai:

Arvydas rašė...

Iškepiau, labai skanus, ačiū :D

Žaneta rašė...

ooo, super :) saunu . Nera uz ka, smagu kad pavykio :D

Anonimiškas rašė...

katik iskepiau,bet staigei istirpo,toks jausmas kad net nebuvau kepus,vel visi ziuri akytes pastate,einu vel kept,aciu uz recepta