Sveiki užsukę!2009 m. sausio 11 d., sekmadienis

Bandelės "Grietiniukai"

Kažkaip labai pasiilgę buvom šviežių, minkštučių mielinių bandučių. Išmėginau šį receptuką ir nenusivyliau. Gavosi labai purios, minkštos bandelės, tiesig burnoje tirpo :)
O joms reikės:
Mielinei tešlai: 25-30 g mielių, 4-5 stiklinės miltų (stiklinė 200 ml),
1 stiklinė pieno, 3 kiaušiniai,
0,5-0,75 stiklinės cukraus,
130 g sviesto, 1/4 šaukštelio druskos.
Įdarui: 3 v.š. grietinės, 1 v.š. sviesto , 0,5 v.š. cukraus, 1 v.š. miltų,
aš dar įdėjau truputėlį varškės,
1 plaktas kiaušinis bandelėms aptepti
Užminkome mielinę tešlą. Mieles su trupučiu cukraus ištirpiname keliuose šaukštuose šilto pieno. Kai visiškai ištirps mielės, supilame likusi pašildytą pieną ir miltų (maždaug pusę recepte nurodyto kiekio), gerai viską išmaišome ir uždengę padedame šiltai, kad pakiltų (1-1,5 val.) Į pakilusią tešlą dedame gerai su cukraumi išplaktus kiaušinius. Suberiame persijotus likusius miltus. Minkome. Baigdami minkyti supilame ištirpdytą ir atvėsintą iki kambario temperatūros sviestą. Viską gerai išmaišome, dar kiek paminkome ir uždengę vėl paliekame iškilti. Kai tešla pakyla dvigubai- jau galima kepti. Man iš šio tešlos kiekio gavosi 18 bandelių.
Pasiruošiame įdarą: sudedame į dubenėlį grietinę, cukrų, sviestą, miltus, varškę (jei dedate) ir viską labai gerai išmaišome.
Iš tešlos suformuojame volą, jį supjaustome vienodo dydžio gabalėliais. Kiekvieną gabaliuką formuojame į rutuliuką. Rutuliukus dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Tada su stiklinės dugnu bandelėse darome duobutes. Stiklinę prieš tai pabastome miltais, kad neliptų. Aptepame bandelės kraštus kiaušinio plakiniu, o į duobutes dedame įdaro. Šauname į iki 180-220 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 20 min. Man įdaras "išlipo" iš savo vietos ir ant bandelės susiformavo iš jo tarsi glajus. Bet nuo to jos gavosi tik skanesnes :)
Recepto šaltinis: www.gotovim-doma.ru

2 komentarai:

Sparnuotis rašė...

Labai aciu uz puiku recepta, isbandziau ir bandeles nuo lekstes istirpo man nespejus suplauti indu:)

Žaneta rašė...

Smagu, kad isbandete ir patiko :) Mums jos irgi skaniausios :)